Jūsu biežākie jautājumi

Kāds ir jūsu darbalaiks?

Mēs strādājam visu diennakti- jā, jā! Dodamies romantiskās izjādēs mēnesgaismā, joņojam pretī saullēktam, cauri vakara miglas vāliem. Vienīgi- pirms tam izvērtējam, kādas ir jātnieku prasmes, jo iesācējiem šādas ekstrēmākas nodarbes netiek rekomendētas. Par izjādes laiku gan vienojamies iepriekš un sabiedriski akceptētā darījuma sarunu laikā.

Vai jūs jājat arī pa lietu?

Mēs strādājam jebkuros laika apstākļos, viss atkarīgs no tā, vai jūs nenomāc slikti laikapstākļi. Jebkurā gadījumā mēs jums izsniegsim lietus apģērbu, ja tāds nebūs jums pašiem un varbūt iemācīsim uz pasauli paskatīties plašāk- tā ir skaista arī tad, kad līst.

Vai var jāt arī ziemā?

Zirgs nav kabriolets, kuram der tikai siltais laiks. Patiesībā vasara, kas liekas jaukāka cilvēkiem, zirgam nebūt nav mīļākais gadalaiks- kož odi, dunduri, mušas. Mēs esam devušies izjādēs arī pāri par -20 grādu salā.

Vai zirgiem drīkst vest cienastu ?

Jā, mēs nedarbojamies pēc ZOO dārza principa. Cienasts patiesībā ir jūsu attieksmes pret zirgu rādītājs- vai jūs viņu vēlaties iepriecināt. Vislabākais zirgu kārums ir burkāni, āboli, kaltēta maize, speciālās zirgu konfektes, der arī cukurgraudiņi.

No kāda vecuma var sākt jāt bērns?

Līdz 2 gadu vecumam mēs bērniņu sēdinam zirgā kopā ar kādu no viņa vecākiem. Kad bērns ir spējīgs noturēties ar rokām pie speciālas jostiņas pats, tad zirgu pie pavadas ved instruktors un kopā ar bērna vecākiem uzmana, cik taisni mazajam jātniekam sanāk nosēdēt. No kāda vecuma bērns sāk pats vadīt zirgu, ir ļoti individuāli, viss atkarīgs no mazā cilvēciņa rakstura.

Vai zirgi guļ stāvus?

Stāvus zirgi snauž, bet pilnvērtīgi viņi izguļās, guļot zemē, kājas vai nu saraujot zem sevis vai izstiepjot taisni uz priekšu. Diemžēl gulošus zirgus „nepiederošas” personas praktiski nekad nevar ieraudzīt, jo viņi atļaujas gulties zemē tikai tad, kad jūtas absolūti droši un pasargāti.